Formazing (8.x-1.0) - en to km translation catalogue (25 entries)

en: Prefix
km: បុព្វបទ

en: Suffix
km: បច្ច័យ

en: Delete
km: លុប

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Label
km: ស្លាក

en: View
km: មើល

en: Created
km: បាន​បង្កើត

en: Custom
km: ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Field type
km: ប្រភេទ​វាល

en: Authored by
km: និពន្ធ​ដោយ​

en: Maximum length
km: ប្រវែង​អតិបរមា

en: Size of textfield
km: ទំហំ​វាល​អត្ថបទ

en: Add field
km: បន្ថែម​វាល

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Add new field
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី

en: About
km: អំពី

en: Save order
km: រក្សាទុក​លំដាប់

en: The maximum length of the field in characters.
km: ប្រវែង​អតិបរមា​របស់​វាល​គិត​ជា​តួអក្សរ ។

en: Edit field
km: កែ​សម្រួល​វាល

en: Weight for @title
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់ @title
