Formazing (8.x-1.2) - en to eo translation catalogue (22 entries)

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Suffix
eo: Sufikso

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Type
eo: Tipo

en: Description
eo: Priskribo

en: Edit
eo: Redaktu

en: Weight
eo: Pezo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: View
eo: Vidu

en: Created
eo: Kreita

en: Custom
eo: Propra

en: Field type
eo: Speco de kampo

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Maximum length
eo: Maximuma longo

en: Size of textfield
eo: Grandeco de tekstokampo

en: Add field
eo: Aldonu kampon

en: Add new field
eo: Aldonu novan kampon

en: Placeholder
eo: Lokokupilo

en: Edit field
eo: Redakti kampon
