Formazing (8.x-2.62) - en to mr translation catalogue (19 entries)

en: Forms
mr: अर्ज

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Edit
mr: संपादन

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Weight
mr: मुल्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: View
mr: बघा

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Field type
mr: फील्डचा प्रकार

en: Authored by
mr: लेखक

en: Maximum length
mr: कमाल लांबी
