Formazing (8.x-2.91) - en to ja translation catalogue (51 entries)

en: Forms
ja: フォーム

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Suffix
ja: 接尾語

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: - None -
ja: - なし -

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: Recipients
ja: 受信者

en: Custom
ja: カスタム

en: Published
ja: 掲載

en: Filter
ja: フィルター

en: Field type
ja: フィールドタイプ

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Desc
ja: 降順

en: Maximum length
ja: 最大長

en: Changed
ja: 変更済

en: Form name
ja: フォームでの名称

en: Manage fields
ja: フィールドの管理

en: Add field
ja: フィールドの追加

en: Sort
ja: 並べ替え

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Data
ja: データ

en: Add new field
ja: フィールドを追加

en: About
ja: アバウト

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Save order
ja: 順序の保存

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: The maximum length of the field in characters.
ja: フィールドの最大文字数。

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Edit field
ja: フィールドの編集

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Text value
ja: テキスト値

en: Langcode
ja: 言語コード

en: %name: may not be longer than @max characters.
ja: %name: @max 文字よりも長くすることはできません。

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
