Formazing (8.x-3.01) - en to gl translation catalogue (39 entries)

en: Forms
gl: Formularios

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Type
gl: Tipo

en: Description
gl: Descrición

en: Edit
gl: Editar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Weight
gl: Peso

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: View
gl: Ver

en: Created
gl: Creado

en: Page
gl: Páxina

en: Recipients
gl: Destinatarios

en: Custom
gl: Personalizado

en: Published
gl: Publicado

en: Filter
gl: Filtro

en: Field type
gl: Tipo de campo

en: Authored by
gl: Creado por

en: Maximum length
gl: Lonxitude máxima

en: Changed
gl: Cambiado

en: Form name
gl: Nome do formulario

en: Manage fields
gl: Administrar campos

en: Add field
gl: Engadir campo

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Add new field
gl: Engadir novo campo

en: About
gl: Información

en: - Select -
gl: - Seleccione -

en: Save order
gl: Gardar pedido

en: The maximum length of the field in characters.
gl: A lonxitude máxima do campo en carácteres.

en: Edit field
gl: Editar o campo

en: « First
gl: « Primeira

en: Last »
gl: Última »

en: Weight for @title
gl: Peso para @title

en: Langcode
gl: Código de idioma
