Formazing (8.x-3.03) - en to ro translation catalogue (47 entries)

en: Forms
ro: Formulare

en: Suffix
ro: Sufix

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afișează

en: Created
ro: Creat

en: Page
ro: Pagina

en: Recipients
ro: Destinatari

en: Custom
ro: Personalizat

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Authored by
ro: Autor

en: Desc
ro: Descendent

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Changed
ro: Schimbat

en: Form name
ro: Nume formă

en: Manage fields
ro: Gestionați câmpurile

en: Add field
ro: Adaugă câmp

en: Sort
ro: Sortare

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Data
ro: Dată

en: Add new field
ro: Adaugă câmp nou

en: About
ro: Despre

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Save order
ro: Salvare ordine

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: The maximum length of the field in characters.
ro: Lungimea maximă a câmpului în caractere.

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Edit field
ro: Modifică câmp

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Text value
ro: Valoare text

en: %name: may not be longer than @max characters.
ro: %name: nu poate fi mai lung de @max caractere.
