Formazing (8.x-3.04) - en to da translation catalogue (44 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: Prefix
da: Præfiks

en: Suffix
da: Endelse

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Created
da: Oprettet

en: Page
da: Side

en: Recipients
da: Modtagere

en: Custom
da: Tilpasset

en: Published
da: Udgivet

en: Field type
da: Felttype

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Desc
da: Faldende

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Changed
da: Ændret

en: Form name
da: Feltnavn

en: Manage fields
da: Håndtér felter

en: Add field
da: Tilføj felt

en: Sort
da: Sortér

en: Machine name
da: Internt navn

en: Add new field
da: Tilføj felt

en: About
da: Om

en: Submission date
da: Oprettelsesdato

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Save order
da: Gem rækkefølge

en: The maximum length of the field in characters.
da: Feltets maksimale længde i tegn.

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Edit field
da: Redigér felt

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Operations links
da: Redigeringslinks

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Asc
da: Stigende

en: Text value
da: Tekstværdi

en: %name: may not be longer than @max characters.
da: %name: må ikke være længere end @max tegn.
