Formazing (8.x-3.04) - en to hr translation catalogue (37 entries)

en: Forms
hr: Forme

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Suffix
hr: Sufiks

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Weight
hr: Težina

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: View
hr: Pregled

en: Created
hr: Stvoreno

en: Page
hr: Stranica

en: Recipients
hr: Primatelji

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Published
hr: Objavljeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: Authored by
hr: Autor

en: Desc
hr: Silazno

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Form name
hr: Ime obrasca

en: Manage fields
hr: Upravljanje poljima

en: Add field
hr: Dodaj polje

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Add new field
hr: Dodaj novo polje

en: About
hr: Opis

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Save order
hr: Spremi poredak

en: The maximum length of the field in characters.
hr: Maksimalna dužina polja u znakovima.

en: Edit field
hr: Uredi polje

en: Weight for @title
hr: Težina za @title

en: Asc
hr: Uzlazno
