Formazing (8.x-3.5) - en to uk translation catalogue (52 entries)

en: Forms
uk: Форми

en: Prefix
uk: Префікс

en: Suffix
uk: Суфікс

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: - None -
uk: - Немає -

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Created
uk: Створено

en: Page
uk: Сторінка

en: Recipients
uk: Отримувачі

en: Custom
uk: Власний

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: Field type
uk: Тип поля

en: Authored by
uk: Автор

en: Desc
uk: Спад

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: Changed
uk: Змінено

en: Form name
uk: Назва форми

en: Manage fields
uk: Керувати полями

en: Add field
uk: Додати поле

en: Sort
uk: Впорядкувати

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Data
uk: Дані

en: Add new field
uk: Додати нове поле

en: About
uk: Про модуль

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Save order
uk: Зберегти послідовність

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: The maximum length of the field in characters.
uk: Максимальна довжина поля в символах.

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Edit field
uk: Редагувати поле

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Type of field
uk: Тип поля

en: Text value
uk: Текстове значення

en: Langcode
uk: Код мови

en: %name: may not be longer than @max characters.
uk: %name: має перевищувати @max символів.

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.
