Formazing (8.x-3.5) - en to vi translation catalogue (42 entries)

en: Forms
vi: Các biểu mẫu

en: Prefix
vi: Tiền tố

en: Suffix
vi: Hậu tố

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Type
vi: Kiểu

en: Description
vi: Mô tả

en: Edit
vi: Sửa

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: - None -
vi: - Không -

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: View
vi: Xem

en: ID
vi: Mã

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Page
vi: Trang

en: Recipients
vi: Người nhận

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Published
vi: Đã công bố

en: Filter
vi: Lọc

en: Field type
vi: Kiểu trường

en: Authored by
vi: Tạo bởi

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Maximum length
vi: Độ dài tối đa

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Form name
vi: Tên biểu mẫu

en: Manage fields
vi: Quản lý trường

en: Add field
vi: Thêm trường

en: Sort
vi: Sắp xếp

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Data
vi: Dữ liệu

en: Add new field
vi: Thêm trường dữ liệu mới

en: About
vi: Giới thiệu

en: - Select -
vi: - Chọn -

en: Save order
vi: Lưu thứ tự

en: The maximum length of the field in characters.
vi: Số ký tự tối đa của trường.

en: Edit field
vi: Chỉnh sửa trường dữ liệu

en: Weight for @title
vi: Độ nặng cho @title

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính
