Forms Steps (8.x-1.0-rc2) - en to hr translation catalogue (18 entries)

en: Forms
hr: Forme

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Edit
hr: Uredi

en: Message
hr: Poruka

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Weight
hr: Težina

en: Link
hr: Poveznica

en: Settings
hr: Postavke

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: View
hr: Pregled

en: Node type
hr: Vrsta node-a

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hr: Jedinstven stroju-čitljiv naziv. Može sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.

en: Weight for @title
hr: Težina za @title
