Forms Steps (8.x-1.0-rc3) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Forms
id: Formulir

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: Message
id: Pesan

en: - None -
id: - Tiada -

en: Weight
id: Bobot

en: Link
id: Tautan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Changed
id: Berubah

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Steps
id: Langkah-langkah

en: Route
id: Rute

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: Form mode
id: Mode borang

en: Administrative description
id: Deskripsi administratif

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
id: Nama mesin yang mudah dibaca. Hanya bisa berisi huruf kecil, angka, dan garis bawah.

en: Weight for @title
id: Bobot @title
