Forms Steps (8.x-1.1) - en to ar translation catalogue (31 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Message
ar: الرسالة

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: View
ar: عرض

en: User Name
ar: اسم المستخدم

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Url
ar: المسار

en: Changed
ar: تم التغير

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Link visibility
ar: خاصية الرؤية للرابط

en: Steps
ar: خطوات

en: Route
ar: الطريق

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Form mode
ar: نمط الاستمارة

en: Administrative description
ar: الوصف الإداري

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ar: اسم فريد مقروء من طرف الجهاز. يمكن أن يحتوي فقط على أحرف لاتينية صغيرة وأرقام وشرطات سفلية.

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title
