FortyTwo (5.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (25 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Default
da: Standard

en: Core
da: Kerne

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Browse
da: Gennemse

en: Clear
da: Ryd

en: Breadcrumb settings
da: Indstillinger for brødkrummer

en: Breadcrumb separator
da: Adskillelse mellem brødkrummer

en: Show home page link in breadcrumb
da: Vis link til forsiden i brødkrummestien

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
da: Tilføj en separator i slutningen af brødkrummestien

en: Tabs
da: Faner

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
da: Kun tekst. Husk at inkludere mellemrum.

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
da: Nyttigt når brødkrummestien er placeret umiddelbart før titlen.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
da: Tilføj indholdets titel i slutningen af brødkrummestien

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
da: Nyttigt når brødkrummestien ikke er placeret umiddelbart før titlen.

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Libraries
da: Biblioteker

en: No file selected
da: Ingen fil valgt

en: Viewport settings
da: Indstillinger for vinduet
