FortyTwo (8.x-1.2) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Default
it: Predefinito

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Configuration
it: Configurazione

en: Navigation
it: Navigazione

en: Basic settings
it: Impostazioni di base

en: Browse
it: Naviga

en: Layout settings
it: Impostazioni del layout

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Toggle display
it: Commuta la visualizzazione

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
it: Solo testo. Non dimenticare di includere gli spazi.

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale

en: Logo image settings
it: Impostazioni dell'immagine logo

en: Shortcut icon settings
it: Impostazioni specifiche dell'icona

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Libraries
it: Librerie
