Forum (1.0.0) - en to no translation catalogue (151 entries)

en: Home
no: Hjem

en: Title
no: Tittel

en: Body
no: Brødtekst

en: Delete
no: Slett

en: Replies
no: Svar

en: List
no: Liste

en: Subject
no: Emne

en: Comments
no: Kommentarer

en: On
no: På

en: Yes
no: Ja

en: No
no: Nei

en: Edit
no: Rediger

en: Container
no: Beholder

en: root
no: rot

en: Parent
no: Overordnet

en: Add container
no: Legg til beholder

en: Settings
no: Innstillinger

en: edit container
no: rediger beholder

en: Core
no: Kjerne

en: General discussion
no: Generell diskusjon

en: edit forum
no: rediger forum

en: Forum name
no: Forumnavn

en: Add forum
no: Legg til forum

en: n/a
no: &mdash;

en: Last post
no: Siste innlegg

en: Off
no: Av

en: Comment
no: Kommentar

en: Promoted to front page
no: Vis på forsiden

en: Last reply
no: Siste svar

en: Uncategorized
no: Ukategorisert

en: Topics
no: Emner

en: Topic
no: Emne

en: Posts
no: Innlegg

en: Forums
no: Forum

en: No forums defined
no: Ingen fora opprettet

en: This topic has been moved
no: Dette emnet har blitt flyttet

en: New comments
no: Nye kommentarer

en: Sticky
no: Klistret

en: Date - newest first
no: Dato - nyeste først

en: Date - oldest first
no: Dato - eldste først

en: Edit container
no: Rediger beholder

en: Hot topic threshold
no: Popularitetsgrense

en: Topics per page
no: Emner pr. side

en: Posts - most active first
no: Innlegg - mest aktive først

en: Posts - least active first
no: Innlegg - minst aktive først

en: New forum topics
no: Nye forumemner

en: More help
no: Mer hjelp

en: Number of topics
no: Antall emner

en: Active forum topics
no: Aktive forumemner

en: Read the latest forum topics.
no: Les de siste forumemnene.

en: Edit forum
no: Rediger forum

en: Default order
no: Standardrekkefølge

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
no: Dette vokabularet brukes av fora. Noen av de vanlige innstillingene for vokabular er fjernet.

en: Leave shadow copy
no: Legg igjen lenke til nytt forum

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
no: Hvis du flytter dette emnet, kan du la det ligge igjen en skyggekopi.

en: Container name
no: Beholdernavn

en: forum container
no: forumbeholder

en: Created new @type %term.
no: @type %term opprettet.

en: The @type %term has been updated.
no: @type %term ble oppdatert.

en: About
no: Om

en: Not sticky
no: Ikke klistret

en: Nid
no: NID

en: New posts
no: Nye innlegg

en: Properties
no: Egenskaper

en: Uses
no: Bruker

en: Post date
no: Innleggsdato

en: Last comment time
no: Tidspunkt for siste kommentar

en: Date and time of when the last comment was posted.
no: Dato og klokkeslett for når den siste kommentaren var postet.

en: Comment count
no: Antall kommentarer

en: The number of comments a node has.
no: Antall kommentarer et innlegg har.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
no: Kort navn på denne samlinga av diskusjonstråder.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
no: Beskrivelse og retningslinjer for dette forumet.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
no: Kort navn på denne samlinga av beslektede fora.

en: Default number of forum topics displayed per page.
no: Standard antall forumtråder som vises per side.

en: Default display order for topics.
no: Standard visningsrekkefølge for emner.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
no: Beholdere vises normalt på toppen av ditt forum, men du kan også plassere en beholder inne i en annen beholder eller i et annet forum.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
no: Et forum vises normalt på toppen av ditt forum, eller inne i en annen beholder eller i et annet forum.

en: Forum topic
no: Forumemne

en: You are not allowed to post new content in the forum.
no: Du har ikke tillatelse til å legge inn nytt innhold i forumet.

en: No new posts
no: Ingen nye innlegg

en: Sticky topic
no: Klistret tråd

en: Administer forums
no: Administrere fora

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
no: Antallet svar et emne må ha for å bli regnet som populært.

en: Starting a discussion
no: Starter en diskusjon

en: Moving forum topics
no: Flytter forumemner

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
no: Et forumemne (og alle dets kommentarer) kan flyttes mellom forum ved å velge et annet forum når du redigerer emnet. Når du flytter et forumemne mellom fora, kan du velge <em>Legg igjen skyggekopi</em> for å opprette en lenke i det originale forumet som peker til det nye stedet.

en: Locking and disabling comments
no: Lås og deaktiver kommentarer

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
no: Hvis du velger <em>lukket</em> under <em>kommentarinnstillinger</em> når du redigerer et forumemne vil det ikke lenger være mulig å legge til nye kommentarer. Hvis du velger <em>skjult</em> vil alle eksisterende kommentar i tråden blir skjult, og det blir ikke mulig å legge til nye.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
no: Forum inneholder forumemner. Bruk beholdere for å gruppere relaterte forum.

en: Use containers to group related forums.
no: Bruk beholdere for å gruppere relaterte forum.

en: A forum holds related forum topics.
no: Et forum inneholder relaterte forumemner.

en: Add new @node_type
no: Legg til ny(tt) @node_type

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
no: Beholderen %forum brukes til gruppering av andre fora. Velg et av de underliggende fora i stedet.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
no: Et <em>forumemne</em> starter en ny diskusjonstråd i et forum.

en: Control forum hierarchy settings.
no: Kontroller innstillinger for forumoppbygging.

en: Forum navigation vocabulary
no: Vokabular for forumnavigasjon

en: Provides discussion forums.
no: Tilbyr diskusjonsforum.

en: Forum settings
no: Innstillinger for forum

en: Hot topic, new comments
no: Populært emne, ny kommentarer

en: Hot topic
no: Populært emne

en: Normal topic
no: Normalt emne

en: Closed topic
no: Lukket emne

en: The content title.
no: Innholdets tittel.

en: The date the content was posted.
no: Dato innholdet ble skrevet.

en: Whether or not the content is sticky.
no: Hvorvidt innholdet er klistret.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
no: Hvorvidt innholdet er klistret. For å liste klistret innhold først, sett denne til synkende.

en: Has taxonomy term ID
no: Har taksonomiterm-ID

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
no: Vis innhold hvis det har de valgte taksonomitermene.

en: Has taxonomy term
no: Har taksonomiterm

en: Block count
no: Antall blokker

en: Are you sure you want to delete the forum %label?
no: Er du sikker på at du vil slette forumet %label?

en: Forum content
no: Foruminnhold

en: The content ID of the forum index entry.
no: Innholds-ID for forumets indeksoppføring.

en: 1 new post<span class="visually-hidden"> in forum %title</span> | @count new posts<span class="visually-hidden"> in forum %title</span>
no[0]: 1 nytt innlegg <span class="visually-hidden">i forumet %title</span>
no[1]: @count nye innlegg <span class="visually-hidden">i forumet %title</span>

en: 1 new post<span class="visually-hidden"> in topic %title</span> | @count new posts<span class="visually-hidden"> in topic %title</span>
no[0]: 1 nytt innlegg <span class="visually-hidden">i emnet %title</span>
no[1]: @count nye innlegg <span class="visually-hidden">i emnet %title</span>

en: The forum %label and all sub-forums have been deleted.
no: Forumet %label og alle underfora har blitt slettet.

en: forum: deleted %label and all its sub-forums.
no: forum: slettet %label og alle underfora.

en: Updated @type %term.
no: Oppdaterte @type %term.

en: Delete forum
no: Slett forum

en: Lists (Views)
no: Lister (Visninger)

en: Forum blocks
no: Forum-blokk

en: Active forum block
no: Aktiv forum-blokk

en: Active forum Count
no: Aktiv forum-teller

en: New forum Count
no: Ny forum-teller

en: Forum topics block
no: Emneblokk for forum

en: Forum default topic order
no: Standard emnerekkefølge for forum

en: Forum vocabulary ID
no: Forumets vokabulær-ID

en: Active forum topics block
no: Aktiv emneblokk for forum

en: New forum topics block
no: Ny emneblokk for forum

en: Log in to post new content in the forum.
no: Logg inn for å skrive nytt innhold i forumet.

[ctx: Validation]
en: Forum leaf
no: Forumblad

en: By @author @time ago
no: Av @author @time siden

en: The Forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. In a forum, users post topics and threads in nested hierarchies, allowing discussions to be categorized and grouped.
no: Forummodulen lar deg opprette hierarkiske diskusjonsfora med funksjonalitet lik andre systemer for diskusjonsforum. I et forum kan brukere legge inn emner og tråder i hierarkier, slik at diskusjoner kan bli kategorisert og gruppert.

en: A forum is represented by a hierarchical structure, consisting of:
no: Et forum representeres ved en hierarkisk struktur, bestående av:

en: <em>Forums</em> (for example, <em>Recipes for cooking vegetables</em>)
no: <em>Forumer</em> (for eksempel <em>Oppskrifter for å tilberede grønnsaker</em>)

en: <em>Forum topics</em> submitted by users (for example, <em>How to cook potatoes</em>), which start discussions.
no: <em>Forumemner</em> innsendt av brukere (for eksempel <em>Hvordan tilberede poteter</em>), som starter diskusjoner.

en: Threaded <em>comments</em> submitted by users (for example, <em>You wash the potatoes first and then...</em>).
no: Hierarkiske <em>kommentarer</em> innsendt av brukere (for eksempel <em>Du vasker potetene først og deretter...</em>).

en: Optional <em>containers</em>, used to group similar forums. Forums can be placed inside containers, and vice versa.
no: Valgfrie <em>beholdere</em>, som brukes for å gruppere lignende fora. Forum kan plasseres inne i containere, og vice versa.

en: Setting up the forum structure
no: Sett opp forumstruktur

en: Navigating in the forum
no: Navigere i forumet

en: To uninstall Forum, first delete all <em>Forum</em> content
no: For å avinstallere Forum, slett først alt <em>Forum</em>-innhold

en: To uninstall Forum, first delete all %vocabulary terms
no: For å avinstallere Forum, slett først alle %vocabulary-termer

en: Default comment field
no: Standard kommentar-felt

en: The Forum module adds and uses a content type called <em>Forum topic</em>. For background information on content types, see the <a href=":node_help">Node module help page</a>.
no: Forummodulen legger til og benytter en innholdstype som heter <em>Forum topic</em>. For bakgrunnsinformasjon om innholdstyper, se <a href=":node_help">hjelpesidene for Node-modulen</a>.

en: For more information, see the <a href=":forum">online documentation for the Forum module</a>.
no: For mer informasjon, se <a href=":forum">dokumentasjonen på nett for forummodulen</a>.

en: Visit the <a href=":forums">Forums page</a> to set up containers and forums to hold your discussion topics.
no: Besøk <a href=":forums">siden for forum</a> for å sette opp containere og fora som kan inneholde diskusjonstemaer.

en: The <a href=":create-topic">Forum topic</a> link on the <a href=":content-add">Add content</a> page creates the first post of a new threaded discussion, or thread.
no: Lenken <a href=":create-topic">Forumemne</a> på siden <a href=":content-add">Legg til innhold</a> oppretter det første innlegget i en ny hierarkisk diskusjon, eller tråd.

en: Adjust the display of your forum topics. Organize the forums on the <a href=":forum-structure">forum structure page</a>.
no: Juster visning av forumemnene dine. Organiser fora på siden for <a href=":forum-structure">forumstruktur</a>.

en: To uninstall Forum, first delete all <a href=":url">%vocabulary</a> terms
no: For å avinstallere Forum, slett først alle <a href=":url">%vocabulary</a>-termer

en: No containers or forums available. <a href=":container">Add container</a> or <a href=":forum">Add forum</a>.
no: Ingen beholdere eller fora tilgjengelig. <a href=":container">Legg til beholder</a> eller <a href=":forum">Legg til forum</a>.

en: Enabling the Forum module provides a default <em>Forums</em> menu link in the Tools menu that links to the <a href=":forums">Forums page</a>.
no: Når du aktiverer Forum-modulen får du en standard menylenke til  <em>Forum</em> i Verktøy-menyen, denne lenker til <a href=":forums">Forumsiden</a>.
