Forum (1.0.0) - en to nn translation catalogue (50 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Delete
nn: Slett

en: Replies
nn: Svar

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: Comments
nn: Kommentarar

en: On
nn: På

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Edit
nn: Rediger

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: Settings
nn: Innstillingar

en: edit container
nn: rediger behaldar

en: edit forum
nn: rediger forum

en: Forum name
nn: Forumnamn

en: Add forum
nn: Legg til forum

en: Last post
nn: Siste innlegg

en: Off
nn: Av

en: Comment
nn: Kommentar

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Last reply
nn: Siste svar

en: Topics
nn: Emner

en: Topic
nn: Emne

en: Posts
nn: Innlegg

en: Forums
nn: Forum

en: Date - newest first
nn: Dato - nyeste først

en: Date - oldest first
nn: Dato - eldste først

en: Topics per page
nn: Emner per side

en: Posts - most active first
nn: Innlegg - mest aktive først

en: Posts - least active first
nn: Innlegg - minst aktive først

en: New forum topics
nn: Nye forumemne

en: Active forum topics
nn: Aktive emne i forum

en: Read the latest forum topics.
nn: Les dei nyaste emna i forumet.

en: Edit forum
nn: Rediger forum

en: Default order
nn: Standard rekkjefølgje

en: Container name
nn: Behaldarnamn

en: forum container
nn: forumbehaldar

en: Created new @type %term.
nn: Oppretta ny @type %term.

en: The @type %term has been updated.
nn: @type %term har blitt oppdatert.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
nn: Beskrivelse og retningslinjer for diskusjonar innan dette forumet.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
nn: Kort, men meningsfullt namn for denne samlinga av relaterte forum.

en: Default number of forum topics displayed per page.
nn: Standard antal forumemner som blir vist per side.

en: Default display order for topics.
nn: Standard visningsrekkjefølgje for emner.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
nn: Behaldarar er vanlegvis plassert på toppnivå (rot), men kan også bli plassert i ein annan behaldar eller forum.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
nn: Forum kan bli plassert på toppnivå (rot), eller i ein annan behaldar eller forum.

en: Forum topic
nn: Forumemne

en: No new posts
nn: Ingen nye innlegg

en: Add new @node_type
nn: Legg til nytt @node_type
