Forum (1.0.0) - en to oc translation catalogue (104 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Delete
oc: Suprimir

en: Replies
oc: Responsas

en: List
oc: Listar

en: Subject
oc: Objècte

en: Comments
oc: Comentaris

en: On
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: root
oc: raiç

en: Add container
oc: Apondre un contenidor

en: Settings
oc: Paramètres

en: edit container
oc: modificar lo contenidor

en: Core
oc: Còr

en: General discussion
oc: Discussion generala

en: edit forum
oc: modificar lo forum

en: Forum name
oc: Nom del forum

en: Add forum
oc: Apondre un forum

en: n/a
oc: n/d

en: Node
oc: Nosèl

en: Last post
oc: Darrièra contribucion

en: Off
oc: Desactivat

en: Comment
oc: Comentari

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Term
oc: Tèrme

en: Last reply
oc: Darrièra responsa

en: Uncategorized
oc: Pas categorizat

en: Topics
oc: Subjèctes

en: Topic
oc: Subjècte

en: Posts
oc: Contribucions

en: No forums defined
oc: Cap de forum pas definit

en: This topic has been moved
oc: Aqueste subjècte es estat desplaçat

en: New comments
oc: Novèls comentaris

en: Sticky
oc: Espingolat (en haut des listas)

en: Date - newest first
oc: Per data - del mai recent al mai ancian

en: Date - oldest first
oc: Per data - del mai ancian al mai recent

en: Edit container
oc: Modificar lo contenidor

en: Hot topic threshold
oc: Sulhet de subjècte brutlant

en: Topics per page
oc: Subjèctes per pagina

en: Posts - most active first
oc: Contribucions - la mai activa en primièr

en: Posts - least active first
oc: Contribucions - la mens activa en primièr

en: New forum topics
oc: Subjèctes novèls

en: More help
oc: Mai d'ajuda

en: Number of topics
oc: Nombre de subjèctes

en: Active forum topics
oc: Subjèctes actius

en: Read the latest forum topics.
oc: Legir los darrièrs subjèctes.

en: Edit forum
oc: Modificar lo forum

en: Default order
oc: Òrdre per defaut

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
oc: Aqueste vocabulari gerís l'arborescéncia dels forums. D'unas opcions normalas dels vocabularis son estadas suprimidas.

en: Leave shadow copy
oc: Daissatz una còpia fantauma

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
oc: Se desplaçatz aqueste subjècte, podètz daissar un ligam de l'ancian forum cap al novèl.

en: Container name
oc: Nom del contenidor

en: forum container
oc: contenidor de forum

en: Created new @type %term.
oc: Lo @type %term es estat creat.

en: The @type %term has been updated.
oc: Lo @type %term es estat mes a jorn.

en: About
oc: A prepaus

en: Nid
oc: Nis

en: Properties
oc: Proprietats

en: Uses
oc: Usatges

en: Post date
oc: Data de publicacion

en: Last comment time
oc: Ora del darrièr comentari

en: Date and time of when the last comment was posted.
oc: Data e ora de publicacion del darrièr comentari.

en: Comment count
oc: Nombre de comentaris

en: The number of comments a node has.
oc: Lo nombre de comentaris que presenta un nosèl.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
oc: Nom cort amb significat per aquesta colleccion de discussions.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
oc: Descripcion e directrius per discussions dins d'aqueste forum.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
oc: Nom cort mas significatiu per aquesta colleccion de forums relacionats.

en: Default number of forum topics displayed per page.
oc: Nombre de tèmas de forum afichats per pagina.

en: Default display order for topics.
oc: Òrdre d'afichatge per defaut dels subjèctes de discussion.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
oc: Los contenidors es posen normalament al primer nivèl (raiç), mas tanben se pòdon posar dins d'un autre contenidor o forum.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
oc: Los forums se pòdon posar al primer nivèl (raiç), o dins d'un autre contenidor o forum.

en: Forum topic
oc: Subjècte de discussion

en: You are not allowed to post new content in the forum.
oc: Sètz pas autorizat a publicar de contengut novèl al forum.

en: Sticky topic
oc: Subjècte espingolat

en: Administer forums
oc: Administrar los forums

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
oc: Lo nombre de responsas que deu aver un tèma per lo considerar "brutlant".

en: Starting a discussion
oc: Iniciar una discussion

en: Moving forum topics
oc: Desplaçar los tèmas de debat

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
oc: Un tèma de debat (e totes sos comentaris) pòt èsser desplaçat entre los forums seleccionant-ne un de diferent mentre s'edita lo tèma de debat. Al moure'l entre forums, l'opcion <em>Daissatz una còpia d'ombra</em> crèa un ligam al forum original apuntant a la nova localizacion.

en: Locking and disabling comments
oc: Bloqueig e desactivacion de comentaris

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
oc: Al seleccionar <em>Tampat</em> als <em>Paramètres dels comentaris</em> mentre s'edita un tèma de debat, blocarà (hi evitarà comentaris novèls) lo fil. Al seleccionar <em>Ocult</em> als <em>Paramètres dels comentaris</em> mentre s'edita un tèma de debat, amagarà los comentaris existents al fil, e n'evitarà de nous.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
oc: Los forums contenen tèmas de debat. Utilizatz contenidors per agrupar forums relacionats.

en: Use containers to group related forums.
oc: Utilizatz contenidors per agrupar forums relacionats.

en: A forum holds related forum topics.
oc: Un forum conten tèmas de debat relacionats.

en: Add new @node_type
oc: Apondre un novèl @node_type

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
oc: L'element %forum es un contenidor de forums, no pas un forum. Seleccionatz un dels seguents forums en site.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
oc: Un <em>tema de debat</em> comença un novèl fil de discussion en un forum.

en: Control forum hierarchy settings.
oc: Controleu los paramètres d'ierarquia dels forums.

en: Forum navigation vocabulary
oc: Vocabulari de navigacion de forum

en: Provides discussion forums.
oc: Provesís de forums de discussion.

en: Hot topic, new comments
oc: Subjècte actiu, comentaris novèls

en: Hot topic
oc: Subjècte actiu

en: Normal topic
oc: Tèma normal

en: Closed topic
oc: Tèma tampat

en: The content title.
oc: Lo títol del contengut.

en: The date the content was posted.
oc: La data a la quala lo contengut a été publicat.

en: Whether or not the content is sticky.
oc: Se lo contengut deu èsser espingolat amont de las listas o pas.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
oc: Se lo contengut deu èsser espingolat amont de las listas o pas. Per listar los contenguts espingolats en primièr, définissez aquò a descreissent.

en: Has taxonomy term ID
oc: Possède un identificant (ID) de tèrme de taxonomia

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
oc: Aficha lo contengut s'il possède los tèrmes de taxonomia seleccionats.

en: Has taxonomy term
oc: Possède un tèrme de la taxonomia
