Forum (1.0.0) - en to sq translation catalogue (61 entries)

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: Body
sq: Trupi

en: Delete
sq: Fshij

en: Replies
sq: Përgjigje

en: List
sq: Lista

en: Subject
sq: Subjekti

en: Comments
sq: Komente

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Edit
sq: Ndrysho

en: root
sq: baza

en: Parent
sq: Prindi

en: Add container
sq: Shto përmbajtës

en: Settings
sq: Rregullimet

en: edit container
sq: ndrysho përmbajtësin

en: edit forum
sq: ndrysho forumin

en: Forum name
sq: Emri i forumit

en: Add forum
sq: Shto forum

en: Node
sq: Nyjë

en: Last post
sq: Dërgimi i fundit

en: Comment
sq: Komenti

en: Promoted to front page
sq: Vendosur tek faqja qendrore

en: Last reply
sq: Përgjigja e fundit

en: Forum
sq: Forumi

en: Topics
sq: Argumentë

en: Topic
sq: Tema

en: Posts
sq: Dërgime

en: Forums
sq: Forume

en: No forums defined
sq: Nuk është përcaktuar asnjë forum

en: This topic has been moved
sq: Kjo temë është lëvizur

en: Date - newest first
sq: Data - të rinjtë në fillim

en: Date - oldest first
sq: Data - të vjetrit në fillim

en: Edit container
sq: Ndrysho përmbajtësin

en: Hot topic threshold
sq: Kufiri i temës së "nxehtë"

en: Topics per page
sq: Argumentë për faqe

en: Posts - most active first
sq: Mesazhe - më aktivët në fillim

en: Posts - least active first
sq: Mesazhe - më pak aktivët në fillim

en: New forum topics
sq: Argumente të rinj në forum

en: Number of topics
sq: Numri i temave

en: Active forum topics
sq: Tema aktive në forum

en: Read the latest forum topics.
sq: Lexo diskutimet e fundit në forum.

en: Edit forum
sq: Ndrysho forumin

en: Default order
sq: Renditja e prezgjedhur

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
sq: Ky është fjalori i caktuar i forumit. Disa prej ospioneve të zakonshëm të fjalorit janë hequr.

en: Leave shadow copy
sq: Lër një kopje hije

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
sq: Nëse lëvizni këtë temë, mund të lini një lidhje tek forumi vjetër me forumin e ri.

en: Container name
sq: Emri i përmbajtësit

en: forum container
sq: përmbajtësi i  forumit

en: Created new @type %term.
sq: U krijua @type %term i ri.

en: The @type %term has been updated.
sq: @type %term u përditësua.

en: About
sq: Informacione

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
sq: Emri i forumit përdoret për të identifikuar diskutimet e ngjashme.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
sq: Përshkrimi dhe linjat udhëzuese për diskutimet në brendësi të këtij forumi.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
sq: Emri i përmbajtësit përdoret për të identifikuar forumet e ngjashëm.

en: Default number of forum topics displayed per page.
sq: Numri i prezgjedhur i zërave për tu përfshirë në një burim.

en: Default display order for topics.
sq: Renditja e prezgjedhur e shfaqjes për temat.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
sq: Përmbajtësit zakonisht vendosen në nivelin më të lartë (root) të forumit tuaj por mund të vendosni dhe një përmbajtës në brendësi të një përmbajtësi apo forumi prind.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
sq: Përmbajtësit zakonisht vendosen në nivelin më të lartë (root) të forumit tuaj por mund të vendosni dhe një përmbajtës në brendësi të një përmbajtësi apo forumi prind.

en: Forum topic
sq: Tema e forumit

en: You are not allowed to post new content in the forum.
sq: Nuk ke të drejtë të shkruash në forum.
