Forum (1.0.1) - en to ca translation catalogue (120 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Replies
ca: Respostes

en: List
ca: Llistat

en: Subject
ca: Assumpte

en: On
ca: Actiu

en: Edit
ca: Edita

en: root
ca: arrel

en: Parent
ca: Pare

en: Add container
ca: Afegeix un contenidor

en: Settings
ca: Paràmetres

en: edit container
ca: edita el contenidor

en: Core
ca: Nucli

en: General discussion
ca: Debat general

en: edit forum
ca: edita el fòrum

en: Forum name
ca: Nom del fòrum

en: forum
ca: fòrum

en: Add forum
ca: Afegeix un fòrum

en: n/a
ca: n/d

en: Last post
ca: Darrer article

en: Off
ca: Inactiu

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Term
ca: Terme

en: Last reply
ca: Última resposta

en: Forum
ca: Fòrum

en: Goal
ca: Objectiu

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: Topics
ca: Temes

en: Topic
ca: Tema

en: Posts
ca: Articles

en: Forums
ca: Fòrums

en: No forums defined
ca: No s'ha definit cap fòrum

en: This topic has been moved
ca: Aquest tema s'ha mogut

en: New comments
ca: Nous comentaris

en: Sticky
ca: Estàtic

en: Date - newest first
ca: Data - primer els nous

en: Date - oldest first
ca: Data - primer els vells

en: Edit container
ca: Edita el contenidor

en: Hot topic threshold
ca: Llindar dels temes calents

en: Topics per page
ca: Temes per pàgina

en: Posts - most active first
ca: Articles - els més actius primer

en: Posts - least active first
ca: Articles - els menys actius primer

en: New forum topics
ca: Nous temes de debat

en: More help
ca: Més ajuda

en: Number of topics
ca: Nombre de temes

en: Active forum topics
ca: Temes de debat actius

en: Read the latest forum topics.
ca: Llegiu els nous temes de debat.

en: Edit forum
ca: Edita el fòrum

en: Default order
ca: Ordre predeterminat

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
ca: Aquest és el vocabulari assignat del fòrum. Algunes de les opcions de vocabulari normal s'han eliminat.

en: Leave shadow copy
ca: Deixa una còpia d'ombra

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
ca: Si moveu aquest tema, podreu deixar un enllaç al fòrum antic que apunti al nou fòrum.

en: Container name
ca: Nom de contenidor

en: forum container
ca: contenidor de fòrum

en: Created new @type %term.
ca: Crea un nou @type %term.

en: The @type %term has been updated.
ca: El @type %term s'ha actualitzat.

en: About
ca: Detalls

en: Not sticky
ca: No estàtic

en: New posts
ca: Nous articles

en: Steps
ca: Passos

en: Properties
ca: Propietats

en: Uses
ca: Usos

en: Post date
ca: Data de publicació

en: Last comment time
ca: Hora del darrer comentari

en: Date and time of when the last comment was posted.
ca: Data i hora de quan es va publicar el darrer comentari.

en: Comment count
ca: Comptador de comentaris

en: The number of comments a node has.
ca: El nombre de comentaris que té un node.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
ca: Nom curt però significatiu per aquesta col·lecció de debats.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
ca: Descripció i directrius per a debats dins d'aquest fòrum.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
ca: Nom curt però significatiu per a aquesta col·lecció de fòrums relacionats.

en: Default number of forum topics displayed per page.
ca: Nombre de temes de fòrum mostrats per pàgina.

en: Default display order for topics.
ca: Ordre de visualització per defecte dels temes.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
ca: Els contenidors es posen normalment al primer nivell (arrel), però també es poden posar dins d'un altre contenidor o fòrum.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
ca: Els fòrums es poden posar al primer nivell (arrel), o dins d'un altre contenidor o fòrum.

en: Forum topic
ca: Tema de debat

en: You are not allowed to post new content in the forum.
ca: No esteu autoritzat a publicar nou contingut al fòrum.

en: No new posts
ca: No hi ha articles nous

en: Sticky topic
ca: Tema estàtic

en: Administer forums
ca: Administra els fòrums

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
ca: El nombre de respostes que ha de tenir un tema per a considerar-lo "calent".

en: Starting a discussion
ca: Iniciar un debat

en: Moving forum topics
ca: Moure temes de debat

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
ca: Un tema de debat (i tots els seus comentaris) pot ser mogut entre els fòrums seleccionant-ne un de diferent mentre s'edita el tema de debat. Al moure'l entre fòrums, l'opció <em>Deixa una còpia d'ombra</em> crea un enllaç al fòrum original apuntant a la nova localització.

en: Locking and disabling comments
ca: Bloqueig i inhabilitació de comentaris

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
ca: Al seleccionar <em>Tancat</em> als <em>Paràmetres dels comentaris</em> mentre s'edita un tema de debat, bloquejarà (hi evitarà nous comentaris) el fil. Al seleccionar <em>Ocult</em> als <em>Paràmetres dels comentaris</em> mentre s'edita un tema de debat, amagarà els comentaris existents al fil, i n'evitarà de nous.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
ca: Els fòrums contenen temes de debat. Utilitzeu contenidors per agrupar fòrums relacionats.

en: Use containers to group related forums.
ca: Utilitzeu contenidors per agrupar fòrums relacionats.

en: A forum holds related forum topics.
ca: Un fòrum conté temes de debat relacionats.

en: Add new @node_type
ca: Afegeix un nou @node_type

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
ca: L'element %forum és un contenidor de fòrums, no pas un fòrum. Seleccioneu un dels següents fòrums.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
ca: Un <em>tema de debat</em> comença un nou fil de discussió en un fòrum.

en: Control forum hierarchy settings.
ca: Controleu els paràmetres de jerarquia dels fòrums.

en: Forum navigation vocabulary
ca: Vocabulari de navegació de fòrum

en: Provides discussion forums.
ca: Proporciona fòrums de debat.

en: Hot topic, new comments
ca: Tema calent, nous comentaris

en: Hot topic
ca: Tema calent

en: Normal topic
ca: Tema normal

en: Closed topic
ca: Tema tancat

en: The content title.
ca: El títol del contingut.

en: The date the content was posted.
ca: La data en què es va enviar el contingut.

en: Whether or not the content is sticky.
ca: Si el contingut és o no estàtic a la part superior dels llistats.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
ca: Si el contingut és o no enganxós. Per a enumerar primer el contingut enganxós, configureu-lo com a descendent.

en: Has taxonomy term ID
ca: Té l'ID de terme de taxonomia

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
ca: Mostra el contingut si té els següents termes de taxonomia seleccionats.

en: Has taxonomy term
ca: Té terme de taxonomia

en: Block count
ca: Recompte de blocs

en: Are you sure you want to delete the forum %label?
ca: Esteu segur de voler suprimir el fòrum %label?

en: Forum content
ca: Contingut del fòrum

en: The forum %label and all sub-forums have been deleted.
ca: El fòrum %label i tots els seus subfòrums s'han eliminat.

en: forum: deleted %label and all its sub-forums.
ca: forum: eliminat %label i tot els seus subfòrums.

en: Updated @type %term.
ca: S'ha actualitzat %term de @type.

en: Delete forum
ca: Elimina el fòrum

en: Lists (Views)
ca: Llistes (Views)

en: By @author @time ago
ca: Per @author fa @time

en: To uninstall Forum, first delete all <em>Forum</em> content
ca: Per desinstal·lar el Forum, primer suprimiu tot el contingut de <em>Forum</em>

en: Default comment field
ca: Camp de comentaris predeterminat

en: Adjust the display of your forum topics. Organize the forums on the <a href=":forum-structure">forum structure page</a>.
ca: Ajusteu la visualització dels temes del fòrum. Organitzeu els fòrums a la <a href=":forum-structure">pàgina de l'estructura</a> del <a href=":forum-structure">fòrum</a> .

en: To uninstall Forum, first delete all <a href=":url">%vocabulary</a> terms
ca: Per desinstal·lar el Forum, primer suprimiu tots els termes de <a href=":url">%vocabulary</a>

en: No containers or forums available. <a href=":container">Add container</a> or <a href=":forum">Add forum</a>.
ca: No hi ha contenidors o fòrums disponibles. <a href=":container">Afegiu un contenidor</a> o <a href=":forum">Afegiu un fòrum</a> .
