Forum (1.0.1) - en to km translation catalogue (86 entries)

en: Home
km: ដើម

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Delete
km: លុប

en: Replies
km: ឆ្លើយតប

en: List
km: បញ្ជី

en: Subject
km: ប្រធាន​បទ​

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Parent
km: មេ

en: Add container
km: បន្ថែម​ឧបករណ៍​ផ្ទុក

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: edit container
km: កែ​សម្រួល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក

en: Core
km: សំខាន់

en: General discussion
km: កិច្ចពិភាក្សា​ទូទៅ

en: edit forum
km: កែសម្រួល​វេទិកា

en: Forum name
km: ឈ្មោះ​វេទិកា

en: forum
km: វេទិកា

en: Add forum
km: បន្ថែម​វេទិកា

en: n/a
km: គ្មាន

en: Node
km: ថ្នាំង

en: Last post
km: ការ​ប្រកាស​ចុង​ក្រោយ

en: Promoted to front page
km: ផ្សាយ​ទៅ​ទំព័រ​មុខ

en: Last reply
km: ការ​ឆ្លើយតប​ចុង​ក្រោយ

en: Forum
km: វេទិកា

en: Topics
km: ប្រធានបទ

en: Topic
km: ប្រធានបទ

en: Posts
km: ប្រកាស

en: Forums
km: វេទិកា

en: No forums defined
km: គ្មាន​វេទិកា​បាន​កំណត់

en: This topic has been moved
km: ប្រធានបទ​នេះ​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់​ទី

en: New comments
km: មតិ​យោបល់​ថ្មីៗ

en: Date - newest first
km: កាលបរិច្ឆេទ​ - ថ្មី​បំផុត​​មុន

en: Date - oldest first
km: ​កាល​បរិច្ឆេទ - ចាស់​បំផុត​មុន

en: Edit container
km: កែ​សម្រួល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក

en: Hot topic threshold
km: កម្រិត​ពន្លឺ​ប្រធានបទ​សំខាន់

en: Topics per page
km: ប្រធានបទ​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ

en: Posts - most active first
km: ប្រកាស - សកម្ម​បំផុត ដាក់​នៅ​មុន​គេ

en: Posts - least active first
km: ប្រកាស - អសកម្ម​បំផុត ដាក់​នៅ​មុន​គេ

en: New forum topics
km: ប្រធានបទ​វេទិកា​ថ្មី

en: More help
km: ជំនួយ​បន្ថែម

en: Number of topics
km: ចំនួន​ប្រធានបទ

en: Active forum topics
km: ប្រធានបទ​វេទិកា​សកម្ម

en: Read the latest forum topics.
km: អាន​ប្រធានបទ​វេទិកា​ចុង​ក្រោយ​គេ​បំផុត ។

en: Edit forum
km: កែសម្រួល​វេទិកា

en: Default order
km: លំដាប់​លំនាំដើម

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
km: នេះ​គឺ​ជា​វាក្យសព្ទ​វេទិកា​ដែល​បាន​កែច្នៃ ។ ជម្រើស​វាក្យសព្ទ​ធម្មតា​មួយ​ចំនួន ត្រូវ​បាន​យកចេញ ។

en: Leave shadow copy
km: ទុក​​ច្បាប់​ចម្លង​ស្រមោល

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
km: ប្រសិន​បើ​អ្នក​ផ្លាស់ទី​ប្រធានបទ​នេះ អ្នក​អាច​ទុក​តំណ​ក្នុង​វេទិកា​ចាស់​ទៅ​ក្នុង​វេទិកា​ថ្មី ។

en: Container name
km: ឈ្មោះ​ប្រអប់

en: forum container
km: ប្រអប់​វេទិកា

en: Created new @type %term.
km: បាន​បង្កើត @type %term ថ្មី ។

en: The @type %term has been updated.
km: @type %term ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: About
km: អំពី

en: New posts
km: ការ​ប្រកាស​ថ្មីៗ

en: Uses
km: ប្រើ

en: Comment count
km: ចំនួន​មតិយោបល់

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
km: ឈ្មោះ​ខ្លី ​ប៉ុន្ដែ​មាន​ន័យ​គ្រប់គ្រាន់​សម្រាប់​​ខ្សែស្រឡាយ​ការ​ពិភាក្សា ។

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា និង​គោលការណ៍​ណែនាំ​សម្រាប់​កិច្ច​ពិភ្សា​ក្នុង​វេទិកា​នេះ ។

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
km: ឈ្មោះ​ខ្លី ប៉ុន្តែ​មាន​ន័យ​គ្រប់គ្រាន់​សម្រាប់​សម្រាំង​វេទិកា​ដែល​ទាក់ទង ។

en: Default number of forum topics displayed per page.
km: ចំនួន​ប្រធានបទ​វេទិកា​លំនាំដើម​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ ។

en: Default display order for topics.
km: លំដាប់​បង្ហាញ​ប្រធាន​បទ​លំនាំដើម ។

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
km: ប្រអប់​ជាទូទៅ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​នៅ​កម្រិត​កំពូល (root) ប៉ុន្តែ​អាច​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ខាងក្នុង​ប្រអប់ ឬ​វេទិកា​បាន​ផងដែរ ។

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
km: វេទិកា​អាចត្រូវ​បាន​ដាក់​នៅ​កម្រិត​កំពូល (root) ឬ​ក៏​នៅ​ប្រអប់​ផ្ទុក ឬ​វេទិកា​ផ្សេង​ទៀត ។

en: Forum topic
km: ប្រធានបទ​វេទិកា​​

en: You are not allowed to post new content in the forum.
km: អ្នក​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ប្រកាស​មាតិកា​ថ្មី​​នៅ​ក្នុង​វេទិកា​​ទេ ។

en: No new posts
km: គ្មាន​ការ​ប្រកាស​ថ្មីៗ

en: Sticky topic
km: ប្រធានបទ​ដែល​ពិបាក​ដោះស្រាយ

en: Administer forums
km: គ្រប់​គ្រងវេទិការ

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
km: ចំនួន​ឆ្លើយ​តប​ដែល​ប្រធាន​បទ​ត្រូវ​មាន​ត្រូវ​បាន​ចាត់​ទុក​ជា​ "សំខាន់​" ។

en: Starting a discussion
km: ចាប់​ផ្តើម​កិច្ច​ពិភាក្សា

en: Moving forum topics
km: ផ្លាស់​ទី​ប្រធាន​បទ​វេទិការ

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
km: ប្រធាន​បទ​វេទិការ​ (និង​មតិយោបល់​ទាំង​អស់​របស់​វា) ​អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់​ទី​នៅ​ចន្លោះ​​វេទិការ​ ដោយ​ជ្រើស​វេទិការ​ខុស​ៗ​គ្នា​ ខណៈ​ពេល​កំពុង​កែ​សម្រួល​ប្រធាន​បទ​វេទិការ​ ។ នៅ​ពេល​ផ្លាស់​ទី​ប្រធាន​បទ​វេទិការ​នៅ​ចន្លោះ​វេទិការ​ ជម្រើស​ <em>ទុក​ច្បាប់​ចម្លង​ស្រមោល​</em> ​បង្កើត​តំណ​នៅ​ក្នុង​វេទិការ​ដើម​ ដែល​ចង្អុល​ទៅ​កាន់​ទី​តាំង​ថ្មី ។

en: Locking and disabling comments
km: ចាក់​សោ​​ និង​បិទ​មតិយោបល់​

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
km: ជ្រើស​ <em>បិទ​</em> ពី​ក្រោម​ <em>ការ​កំណត់​មតិយោបល់​</em> ខណៈ​ពេល​កែ​សម្រួល​ប្រធាន​បទ​វេទិការ​នឹង​ចាក់​សោ​​ (រារាំង​មតិ​យោបល់​ថ្មី​នៅ​លើ​) ​ខ្សែ​ស្រឡាយ ។ ជ្រើស​ <em>លាក់​</em> ពី​ក្រោម​r <em>ការកំណត់​មតិយោបល់​</em> ​ខណៈ​ពេល​កំពុង​កែ​សម្រួល​ប្រធាន​បទ​វេទិការ​នឹង​លាក់​មតិយោបល់​ទាំង​អស់​ដែល​មាន​ស្រាប់​នៅ​លើ​ខ្សែ​ស្រឡាយ និង​រារាំង​មតិយោបល់​ថ្មី ។

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
km: វេទិការ​មាន​ប្រធាន​បទ​វេទិកា ។ ប្រើ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ដើម្បី​ដាក់​វេទិការ​ទាក់​ទង​គ្នា​ជា​ក្រុម ។

en: Use containers to group related forums.
km: ប្រើ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ដើម្បី​ដាក់​វេទិការ​ទាក់​ទង​គ្នា​ជា​ក្រុម ។

en: A forum holds related forum topics.
km: វេទិការ​ផ្ទុក​ប្រធាន​បទ​វេទិការ​ដែល​ទាក់​ទង​គ្នា ។

en: Add new @node_type
km: បន្ថែម​ @node_type ថ្មី

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
km: %forum ​ធាតុ​ជា​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​វេទិការ មិន​មែន​ជា​វេទិការ​ទេ ។ ជ្រើស​វេទិការ​មួយ​ក្នុង​ចំណោម​វេទិការ​ជា​ច្រើន​នៅ​ខាង​ក្រោម​វិញ ។

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
km: <em>ប្រធាន​បទ​វេទិការ​</em> ចាប់​ផ្តើម​ខ្សែ​ស្រឡាយ​កិច្ចពិភាក្សា​នៅ​ក្នុង​វេទិការ ។

en: Control forum hierarchy settings.
km: ត្រួត​ពិនិត្យ​ការ​កំណត់​ឋានានុក្រម​វេទិការ ។

en: Forum navigation vocabulary
km: វាក្យ​សព្ទ​រុក​រក​វេទិការ

en: Provides discussion forums.
km: បាន​ផ្តល់​វេទិការ​កិច្ច​ពិភាក្សា ។

en: Hot topic, new comments
km: ប្រធានបទ​សំខាន់ មតិ​យោបល់​ថ្មីៗ

en: Hot topic
km: ប្រធានបទ​សំខាន់

en: Normal topic
km: ប្រធានបទ​ធម្មតា

en: Closed topic
km: ប្រធានបទ​មិន​សំខាន់
