Forum Access (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (12 entries)

en: Access control
nl: Toegangscontrole

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Roles
nl: Rollen

en: administer forums
nl: forums beheren

en: About
nl: Over

en: View this forum
nl: Bekijk dit forum

en: Post in this forum
nl: In dit forum plaatsen

en: Edit posts
nl: Berichten bewerken

en: Delete posts
nl: Berichten verwijderen

en: Moderators
nl: Beheerders

en: bypass node access
nl: toegang tot de inhoud omzeilen

en: The term ID.
nl: De term-ID.
