Forum Access (8.x-1.0) - en to oc translation catalogue (6 entries)

en: Access control
oc: Contraròtle d'accès

en: Priority
oc: Prioritat

en: Roles
oc: Ròtles

en: administer forums
oc: administrar los forums

en: About
oc: A prepaus

en: bypass node access
oc: contornar l'accès al nosèl
