Forum Notifications Subscription (2.0.2) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Subject
hi: विषय

en: Email settings
hi: ईमेल सेटिंग

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: Name
hi: नाम

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Global settings
hi: वैश्विक सेटिंग्स

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Forum
hi: फोरम

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: About
hi: के बारे में
