Forward (4.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (31 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Type
oc: Tipe

en: Personal message
oc: Messatge personal

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Path
oc: Camin

en: Display
oc: Afichatge

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: User
oc: Utilizaire

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Page
oc: Pagina

en: Your name
oc: Vòstre nom

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Filter
oc: Filtrar

en: Fields
oc: Camps

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: Sort by
oc: Triar per

en: Allowed HTML tags
oc: Balisas HTML autorizadas

en: Instructions
oc: Instruccions

en: Access Control
oc: Contraròtle d'accès

en: Style
oc: Estil

en: Apply
oc: Aplicar

en: Path to custom logo
oc: Camin cap a lo lògo personalizat

en: Offset
oc: Decalatge

en: About
oc: A prepaus

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Path to custom icon
oc: Camin cap a l'icòna personalizada

en: Link title
oc: Títol del ligam

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Master
oc: Maître
