Forward (4.0.1) - en to da translation catalogue (62 entries)

en: Title
da: Titel

en: Personal message
da: Personlig besked

en: page
da: side

en: Reset
da: Gendan

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Icon and text
da: Ikon og tekst

en: Path
da: Sti

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: User
da: Bruger

en: Forward
da: Videresend

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Your name
da: Dit navn

en: Hostname
da: Værtsnavn

en: Fields
da: Felter

en: User Interface
da: Brugergrænseflade

en: Plain text
da: Ren tekst

en: Desc
da: Faldende

en: Send to
da: Send til

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Allowed HTML tags
da: Tilladte HTML-tags

en: Instructions
da: Vejledning

en: Style
da: Typografi

en: Link style
da: Udseende

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Apply
da: Udfør

en: From address
da: Afsenderadresse

en: Path to custom logo
da: Sti til logo

en: Offset
da: Forskydning

en: Text only
da: Kun tekst

en: About
da: Om

en: Icon only
da: Kun ikon

en: Select the visual style of the link.
da: Vælg linkets visuelle stil.

en: Entity type
da: Entity-type

en: Send Message
da: Send besked

en: Path to custom icon
da: Sti til tilpasset ikon

en: Your email address
da: Din e-mail-adresse

en: Link title
da: Linktitel

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: How many times a user can use the form in a one hour period. This will help prevent the forward module from being used for spamming.
da: Angiv hvor mange gange en bruger kan videresende sider pr. time. Det kan hjælpe til at forhindre at forward-modulet bliver brugt til at spamme med.

en: Forward this page to a friend
da: Send siden til en ven

en: Show forwarding link/form
da: Hvis videresend link/formular

en: Flood control limit
da: Begræns brug

en: Flood control error
da: Fejlmeddelelse

en: Allow HTML in personal messages
da: Tillad HTML i personlige meddelelser

en: Enter multiple addresses on separate lines or separate them with commas.
da: Indtast adresser på separate linjer eller adskil dem med kommaer.

en: Interface
da: Grænseflade

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Filter format
da: Filterformat

en: Entity Types
da: Entity-typer

en: Confirmation message
da: Bekræftelse

en: The email address %mail is not valid.
da: E-mail-adressen %mail er ikke gyldig.

en: Override email address
da: Tilsidesæt e-mail-adresse

en: Administer forward
da: Administrér forward

en: Asc
da: Stigende

en: Entity types
da: Enheds typer

en: Entity link
da: Link til entity
