Forward (4.0.2) - en to ja translation catalogue (48 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Type
ja: タイプ

en: Personal message
ja: 個別メッセージ

en: page
ja: ページ

en: Reset
ja: リセット

en: - None -
ja: - なし -

en: Required
ja: 必須

en: Path
ja: パス

en: Display
ja: 表示

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: User
ja: ユーザー

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Page
ja: ページ

en: Your name
ja: 名前

en: Hostname
ja: ホスト名

en: Filter
ja: フィルター

en: Fields
ja: フィールド

en: Plain text
ja: プレーンテキスト

en: Desc
ja: 降順

en: Optional
ja: 任意

en: UID
ja: ユーザーID

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Hidden
ja: 非表示

en: Allowed HTML tags
ja: 使用できるHTMLタグ

en: Style
ja: スタイル

en: Link style
ja: リンクスタイル

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: From address
ja: 差出人アドレス

en: Path to custom logo
ja: カスタムロゴへのパス

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Path to custom icon
ja: カスタムアイコンへのパス

en: Your email address
ja: あなたのメールアドレス

en: Link title
ja: リンクタイトル

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Filter format
ja: フィルターフォーマット

en: Confirmation message
ja: 確認メッセージ

en: The email address %mail is not valid.
ja: メールアドレス %mail は正しくありません。

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Entity link
ja: エンティティリンク

en: Allow HTML
ja: HTMLを許可
