Forward (4.0.2) - en to uk translation catalogue (68 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Type
uk: Тип

en: Personal message
uk: Особисте повідомлення

en: page
uk: сторінка

en: Reset
uk: Скинути

en: - None -
uk: - Немає -

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Icon and text
uk: Іконка й текст

en: Path
uk: Шлях

en: Display
uk: Показ

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: User
uk: Користувач

en: Forward
uk: Переслати

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Page
uk: Сторінка

en: Your name
uk: Ваше ім'я

en: Hostname
uk: Назва хоста

en: Filter
uk: Фільтр

en: Fields
uk: Поля

en: Plain text
uk: Простий текст

en: Desc
uk: Спад

en: Optional
uk: Необов'язкове

en: Send to
uk: Отримувач

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Hidden
uk: Приховано

en: Allowed HTML tags
uk: Дозволені HTML-теґи

en: Instructions
uk: Вказівки

en: Access Control
uk: Контроль доступу

en: Style
uk: Стиль

en: Link style
uk: Стиль посилання

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Apply
uk: Застосувати

en: From address
uk: Адреса відправника

en: Path to custom logo
uk: Шлях до власного логотипа

en: Offset
uk: Зміщення

en: Text only
uk: Тільки текст

en: About
uk: Про модуль

en: Icon only
uk: Тільки іконка

en: Select the visual style of the link.
uk: Виберіть стиль відображення для посилання

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Send Message
uk: Надіслати повідомлення

en: Path to custom icon
uk: Шлях до власної іконки

en: Your email address
uk: Ваша адреса електронної пошти

en: Link title
uk: Заголовок посилання

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Forward this page to a friend
uk: Переслати цю сторінку другові

en: Allow HTML in personal messages
uk: Дозволити HTML у особистих повідомленнях

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Filter format
uk: Формат фільтру

en: Email from address
uk: Електронна пошта з адреси

en: Sender's name
uk: Ім'я відправника

en: Confirmation message
uk: Повідомлення про підтвердження

en: The email address %mail is not valid.
uk: Електронна адреса %mail некоректна

en: Subject line
uk: Рядок теми

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Entity title
uk: Заголовок сутності

en: a link
uk: посилання

en: (Recipient list)
uk: (Список отримувачів)

en: (Your name)
uk: (Ваше ім'я)

en: Title: %title
uk: Заголовок: %title

en: Entity URL
uk: URL сутності

en: Entity link
uk: Посилання сутності

en: Sender's email address
uk: Електронна адреса відправника

en: (Your email address)
uk: (Ваша електронна адреса)
