Forward (4.0.1) - en to hi translation catalogue (34 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Type
hi: प्रकार

en: Personal message
hi: व्यक्तिगत संदेश

en: page
hi: पृष्ठ

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Path
hi: मार्ग

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Your name
hi: आपका नाम

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Allowed HTML tags
hi: स्वीकृत एच.टी.एम.एल. टैग

en: Style
hi: अंदाज

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Apply
hi: लागू करें

en: About
hi: के बारे में

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Interface
hi: इंटरफ़ेस

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: E-mail format
hi: ई-मेल स्वरूप
