Forward (8.x-2.0) - en to pl translation catalogue (53 entries)

en: Forms
pl: Formularze

en: Title
pl: Tytuł

en: Content
pl: Zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Personal message
pl: Własna wiadomość

en: page
pl: strona

en: Reset
pl: Resetuj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Icon and text
pl: Ikona i tekst

en: Path
pl: Ścieżka

en: Teaser
pl: Skrót

en: User
pl: Użytkownik

en: Forward
pl: Do przodu

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Page
pl: Strona

en: Your name
pl: Nazwisko lub pseudonim

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Filter
pl: Filtr

en: User Interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Desc
pl: Malejąco

en: Send to
pl: Wyślij do

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Allowed HTML tags
pl: Dozwolone znaczniki HTML

en: Instructions
pl: Instrukcje

en: Style
pl: Styl

en: Link style
pl: Styl odnośnika

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Apply
pl: Zastosuj

en: From address
pl: Adres nadawcy

en: Path to custom logo
pl: Ścieżka do własnego logo

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Text only
pl: Tylko tekst

en: Icon only
pl: Tylko ikona

en: Select the visual style of the link.
pl: Wybierz styl wyglądu odnośnika.

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Send Message
pl: Wyślij wiadomość

en: Path to custom icon
pl: Ścieżka do własnej ikony skrótu

en: Your email address
pl: Twój adres email

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Forward this page to a friend
pl: Poleć tę stronę znajomemu

en: Interface
pl: Interfejs

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Filter format
pl: Format filtru

en: Confirmation message
pl: Wiadomość potwierdzająca

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Entity title
pl: Tytuł encji

en: Entity types
pl: Typy encji

en: View modes
pl: Tryby wyświetlania
