Forward (8.x-2.2-rc1) - en to tr translation catalogue (49 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Title
tr: Başlık

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Personal message
tr: Kişisel mesaj

en: page
tr: sayfa

en: Reset
tr: Sıfırla

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Path
tr: Yol

en: Teaser
tr: Özet

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: User
tr: Kullanıcı

en: Forward
tr: İleri

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Page
tr: Sayfa

en: Your name
tr: Adınız

en: Hostname
tr: Sunucu adı

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Desc
tr: Azalan

en: Send to
tr: Alıcı

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Allowed HTML tags
tr: İzin verilen HTML etiketleri

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Link style
tr: Bağlantı stili

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: From address
tr: Gönderenin adresi

en: Path to custom logo
tr: Özel logonun yolu

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Text only
tr: Sadece metin

en: About
tr: Hakkında

en: Icon only
tr: Sadece resim

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Path to custom icon
tr: Özel simgenin yolu

en: Your email address
tr: E-posta adresiniz

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Interface
tr: Arayüz

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Filter format
tr: Süzgeç biçimi

en: Confirmation message
tr: Onay mesajı

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Entity types
tr: Varlık tipleri

en: View modes
tr: Görüntüleme kipleri

en: Entity link
tr: Varlık bağlantısı
