Forward (8.x-2.3-rc1) - en to hu translation catalogue (58 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Personal message
hu: Személyes üzenet

en: page
hu: oldal

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Icon and text
hu: Szöveg és ikon

en: Path
hu: Útvonal

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: User
hu: Felhasználó

en: Forward
hu: Továbbítás

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Page
hu: Oldal

en: Your name
hu: Saját név

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Filter
hu: Szűrő

en: User Interface
hu: Felhasználói felület

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Desc
hu: Csökk

en: Send to
hu: Címzett

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Allowed HTML tags
hu: Engedélyezett HTML jelölők

en: Instructions
hu: Használati utasítás

en: Style
hu: Stílus

en: Link style
hu: Hivatkozás stílusa

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: From address
hu: Feladó címe

en: Path to custom logo
hu: Saját logó elérési útvonala

en: Offset
hu: Eltolás

en: Text only
hu: Csak szöveg

en: About
hu: Leírás

en: Icon only
hu: Csak ikon

en: Select the visual style of the link.
hu: A hivatkozás vizuális stílusának kiválasztása.

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Send Message
hu: Üzenet küldése

en: Path to custom icon
hu: Saját ikon elérési útvonala

en: Your email address
hu: E-mail cím

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Interface
hu: Felület

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Filter format
hu: Szűrőformátum

en: Sender's name
hu: Feladó neve

en: Confirmation message
hu: Beküldés utáni üzenet

en: The email address %mail is not valid.
hu: %mail e-mail cím érvénytelen.

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Entity types
hu: Entitástípusok

en: View modes
hu: Nézetmódok

en: Entity link
hu: Entitáshivatkozás
