Forward (8.x-2.3-rc1) - en to nl translation catalogue (67 entries)

en: Forms
nl: Formulieren

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Content
nl: Inhoud

en: Personal message
nl: Persoonlijk bericht

en: page
nl: pagina

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: - None -
nl: - Geen -

en: Weight
nl: Gewicht

en: Icon and text
nl: Icoon en tekst

en: Path
nl: Pad

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: User
nl: Gebruiker

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Page
nl: Pagina

en: Your name
nl: Uw naam

en: Hostname
nl: Hostnaam

en: User Interface
nl: Gebruikersinterface

en: Plain text
nl: Platte tekst

en: Desc
nl: Aflopend

en: Send to
nl: Verstuur naar

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Allowed HTML tags
nl: Toegestane HTML-elementen

en: Instructions
nl: Instructies

en: Style
nl: Stijl

en: Link style
nl: Link-stijl

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Apply
nl: Toepassen

en: From address
nl: E-mailadres afzender

en: Path to custom logo
nl: Pad naar eigen logo

en: Text only
nl: Alleen tekst

en: About
nl: Over

en: Icon only
nl: Alleen pictogram

en: Select the visual style of the link.
nl: Selecteer de visuele link-stijl.

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Send Message
nl: Verstuur dit bericht

en: Path to custom icon
nl: Pad naar eigen pictogram

en: Your email address
nl: Uw e-mailadres

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: How many times a user can use the form in a one hour period. This will help prevent the forward module from being used for spamming.
nl: Hoeveel keer een gebruiker dit formulier kan gebruiken in een periode van één uur. Deze instelling zal helpen voorkomen dat de forward module gebruikt wordt voor het versturen van spam.

en: Forward this page to a friend
nl: Verstuur deze pagina naar een vriend(in)

en: Show forwarding link/form
nl: Forward-link of -formulier weergeven

en: Enter multiple addresses on separate lines or separate them with commas.
nl: Voeg meerdere adressen toe op verschillende lijnen of onderscheid ze met een komma

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Filter format
nl: Filter formaat

en: Email from address
nl: E-mailadres van afzender

en: Entity Types
nl: Entiteitstypes

en: Sender's name
nl: Naam van de afzender

en: Confirmation message
nl: Bevestigingsbericht

en: The email address %mail is not valid.
nl: Het e-mailadres %mail is ongeldig.

en: Administer forward
nl: Doorsturen beheren

en: Asc
nl: Oplopend

en: Entity types
nl: Entiteitstypen

en: View modes
nl: Weergavemodi

en: (Your name)
nl: (Uw naam)

en: Entity link
nl: Entiteitslink

en: Enter the email address of the recipient.
nl: Voer het e-mailadres van de ontvanger in.

en: These HTML tags are allowed in this field: @tags.
nl: Deze HTML-tags zijn toegestaan in dit veld: @tags.

en: HTML is not allowed in this field.
nl: HTML is niet toegestaan in dit veld.

en: (Your email address)
nl: (Uw e-mailadres)

en: You are going to email the following:
nl: U gaat het volgende bericht versturen:

en: The message subject will be:
nl: Het onderwerp van het bericht wordt:

en: Your personal message
nl: Uw privé-bericht

en: The introductory message text will be:
nl: De inleiding van het bericht wordt:
