Forward (8.x-2.4-rc1) - en to sv translation catalogue (59 entries)

en: Forms
sv: Formulär

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Content
sv: Innehåll

en: Type
sv: Typ

en: Personal message
sv: Personligt meddelande

en: page
sv: sida

en: Reset
sv: Återställ

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Weight
sv: Vikt

en: Path
sv: Sökväg

en: Teaser
sv: Ingress

en: Timestamp
sv: Tidsstämpel

en: User
sv: Användare

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Your name
sv: Ditt namn

en: Hostname
sv: Värdnamn

en: Filter
sv: Filtrera

en: User Interface
sv: Användargränssnitt

en: Plain text
sv: Ren text

en: Desc
sv: Fallande

en: Send to
sv: Skicka till

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Allowed HTML tags
sv: Tillåtna HTML-taggar

en: Instructions
sv: Instruktioner

en: Style
sv: Stil

en: Link style
sv: Stil på länk

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Apply
sv: Applicera

en: From address
sv: Svarsadress

en: Path to custom logo
sv: Sökväg för egen logotyp

en: Offset
sv: Kompensera

en: Text only
sv: Enbart text

en: About
sv: Om

en: Icon only
sv: Enbart ikon

en: Select the visual style of the link.
sv: Välj den visuella stilen för länken.

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Send Message
sv: Skicka meddelande

en: Path to custom icon
sv: Sökväg till egen ikon

en: Your email address
sv: Din e-postadress

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: How many times a user can use the form in a one hour period. This will help prevent the forward module from being used for spamming.
sv: Hur många gånger en användare kan använda formuläret på en timme. Detta förhindrar att modulen Tipsa en vän används för spam.

en: Forward this page to a friend
sv: Tipsa en vän om den här sidan

en: Enter multiple addresses on separate lines or separate them with commas.
sv: Ange flera adresser på separata rader, eller separera dem med kommatecken.

en: Interface
sv: Gränssnitt

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Filter format
sv: Format för filter

en: Sender's name
sv: Avsändarens namn

en: Confirmation message
sv: Meddelande för bekräftelse

en: The email address %mail is not valid.
sv: E-postadressen %mail är inte giltig.

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Entity types
sv: Entitetstyp

en: View modes
sv: Visningsläge

en: Entity link
sv: Länk till objekt
