Forward (8.x-2.5) - en to cs translation catalogue (50 entries)

en: Forms
cs: Formuláře

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Content
cs: Obsah

en: Type
cs: Typ

en: page
cs: stránka

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: Path
cs: Cesta

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: User
cs: Uživatel

en: Page title
cs: Název stránky

en: Page
cs: Stránka

en: Your name
cs: Vaše jméno

en: Hostname
cs: Hostitel

en: Filter
cs: Filtr

en: User Interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Desc
cs: Sestupně

en: Send to
cs: Poslat komu

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Allowed HTML tags
cs: Povolené HTML značky

en: Style
cs: Styl

en: Link style
cs: Styl odkazu

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Apply
cs: Použít

en: From address
cs: Adresa odesílatele

en: Path to custom logo
cs: Cesta k volitelnému logu

en: Offset
cs: Posun

en: Text only
cs: Pouze text

en: About
cs: Popis

en: Icon only
cs: Pouze ikony

en: Select the visual style of the link.
cs: Vyberte vizuální styl odkazu.

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Path to custom icon
cs: Cesta k volitelné ikoně

en: Your email address
cs: Vaše e-mailová adresa

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Interface
cs: Rozhraní

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Filter format
cs: Formát filtru

en: Confirmation message
cs: Potvrzovací zpráva

en: The email address %mail is not valid.
cs: Emailová adresa %mail není platná.

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Entity types
cs: Typy entit

en: View modes
cs: Režimy zobrazení obsahu
