Forward (8.x-2.5) - en to it translation catalogue (47 entries)

en: Forms
it: Form

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Personal message
it: Messaggio personale

en: page
it: pagina

en: Reset
it: Ripristina

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Weight
it: Peso

en: Path
it: Percorso

en: Teaser
it: Anteprima

en: User
it: Utente

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Page
it: Pagina

en: Your name
it: Il tuo nome

en: Hostname
it: Nome host

en: Filter
it: Filtra

en: User Interface
it: Interfaccia utente

en: Plain text
it: Testo semplice

en: Desc
it: Disc

en: Send to
it: Invia a

en: Sort by
it: Ordina per

en: Allowed HTML tags
it: Elementi HTML consentiti

en: Style
it: Stile

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: From address
it: Indirizzo mittente

en: Path to custom logo
it: Path del logo personalizzato

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Path to custom icon
it: Path dell'icona personalizzata

en: Your email address
it: Il tuo indirizzo e-mail

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Interface
it: Interfaccia

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Filter format
it: Formato del filtro

en: Confirmation message
it: Messaggio di conferma

en: The email address %mail is not valid.
it: L'indirizzo e-mail %mail non è valido.

en: Master
it: Principale

en: Entity types
it: Tipi di entità

en: View modes
it: View mode

en: Entity link
it: Collegamento entità
