Fotorama Gallery (8.x-2.0) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Dimensions
pt: Dimensões

en: Navigation
pt: Navegação

en: Transition
pt: Transição

en: Autoplay
pt: Tocar automaticamente

en: Others
pt: Outros

en: Ratio
pt: Razão

en: Field formatter
pt: Formatador do campo

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Link image to
pt: Linkar imagem para

en: Image field display format settings
pt: Configurações de formato de exibição do campo de imagem
