foundation6 (8.x-1.0-alpha7) - en to id translation catalogue (5 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
