ZURB Foundation Sites (Library) (8.x-1.0-rc0) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: All pages except those listed
uk: Всі сторінки, окрім перелічених

en: Only the listed pages
uk: Тільки перелічені сторінки

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
uk: Вкажіть сторінки, використовуючи шляхи до них. Вводити по одному шляху на рядок. Позначка '*' означає будь-який символ. Приклади шляхів: %blog для сторінки блоґу і %blog-wildcard для кожного з персональних блоґів. %front — головна сторінка.

en: CSS files
uk: Файли CSS

en: Activate on specific themes
uk: Активувати на певних темах

en: All themes except those listed
uk: Всі теми, окрім зазначених

en: Only the listed themes
uk: Лише зазначені теми

en: Specify in which themes you wish the library to load.
uk: Вкажіть теми, на яких потрібно завантажувати бібліотеку.

en: Themes Visibility
uk: Видимість тем

en: Files Settings
uk: Налаштування файлів

en: Javascript files
uk: Файли Javascript

en: Load Boostrap from CDN
uk: Завантажувати Boostrap з CDN

en: Activate on specific URLs
uk: Активувати на певних URL-адресах
