Fast Permissions Administration (3.0.0) - en to da translation catalogue (6 entries)

en: Permission
da: Tilladelse

en: Show descriptions
da: Vis beskrivelser

en: Hide descriptions
da: Skjul beskrivelser

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
da: Øg hukommelsesgrænsen ved at redigere memory_limit i %configuration-file og derefter genstarte webserveren (eller kontakt din systemadministrator eller udbyder for at få hjælp).

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
da: Denne tilladelse er arvet fra den godkendte brugerrolle.

en: Checked
da: Markeret
