Fast Permissions Administration (3.0.0) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: Permission
fr: Droit

en: Show descriptions
fr: Afficher les descriptions

en: Hide descriptions
fr: Masquer les descriptions

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
fr: Augmentez le plafond mémoire de PHP en éditant le paramètre memory_limit dans le fichier de configuration %configuration-file et redémarrez votre serveur web (ou contactez votre administrateur système ou votre fournisseur d'hébergement pour cela).

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
fr: Ce droit est héritée du rôle de l'utilisateur authentifié.

en: Checked
fr: Vérifié
