Fast Permissions Administration (3.0.0) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Show descriptions
hu: Leírások megjelenítése

en: Hide descriptions
hu: Leírások elrejtése

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
hu: A PHP memória korlát a %configuration_file memory_limit nevű értékének módosításával és a webkiszolgáló újraindításával változtatható. Ebben a rendszergazda vagy hoszting szolgáltató is segítséget adhat.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
hu: Ezt a szerepkört minden azonosított felhasználó megkapja.

en: All modules
hu: Minden modul

en: Checked
hu: Ellenőrizve
