Fast Permissions Administration (3.0.0) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Administration
it: Amministrazione

en: Permission
it: Permesso

en: Show descriptions
it: Mostra descrizioni

en: Hide descriptions
it: Nascondi le descrizioni

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
it: Aumenta il limite della memoria modificando il parametro memory_limit nel file di configurazione %configuration-file e riavviando il server web (oppure contatta l'amministratore del sistema o il gestore del hosting per ricevere assistenza).

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
it: Questo permesso viene ereditato dal ruolo utente autenticato.

en: Checked
it: Selezionato
