Fast Permissions Administration (3.0.0) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Administration
pt: Administração

en: Permission
pt: Permissão

en: Show descriptions
pt: Exibir descrições

en: Hide descriptions
pt: Ocultar descrições

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
pt: Aumente o limite de memória editando o parâmetro memory_limit no ficheiro %configuration-file e posteriormente reinicie o seu servidor (ou contacte o seu administrador de sistemas ou fornecedor de alojamento para o ajudar).

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
pt: Esta permissão é herdada do grupo de utilizadores autenticados.

en: Checked
pt: Marcado
