Fast Permissions Administration (3.0.0) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Permission
uk: Повноваження

en: Show descriptions
uk: Показати описи

en: Filter:
uk: Фільтр:

en: Hide descriptions
uk: Приховати описи

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
uk: Збільшіть обмеження пам’яті шляхом редагування параметра memory_limit в файлі %configuration-file, після чого перезавантажте свій вебсервер (або зверніться про допомогу до свого системного адміністратора чи хостінг-провайдера).

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
uk: Це повноваження успадковується від ролі "Авторизований користувач".

en: All modules
uk: Всі модулі

en: Checked
uk: Перевірено

en: Roles:
uk: Ролі:
