Fast Permissions Administration (8.x-2.0-beta1) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Administration
ru: Администрирование

en: Permission
ru: Право доступа

en: Show descriptions
ru: Показать описания

en: Hide descriptions
ru: Скрыть описания

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
ru: Увеличьте лимит памяти, редактируя параметр memory_limit в файле %configuration-file, затем перезапустите ваш веб-сервер (или обратитесь за помощью к системному администратору или хостинг-провайдеру).

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
ru: Это право наследуется от роли «Авторизированный пользователь».

en: All modules
ru: Все модули

en: Checked
ru: Выбранный
