Fast Permissions Administration (8.x-2.0-beta1) - en to eo translation catalogue (5 entries)

en: Administration
eo: Administrado

en: Permission
eo: Permeso

en: Show descriptions
eo: Vidigu priskribojn

en: Hide descriptions
eo: Kaŝu priskribon

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
eo: Pligrandigu la memorlimon per redakto de la parametro de memory_limit enla dosiero %configuration-file kaj tiam restartigu vian retservilon (aŭ kontaktuvian sistemadministranton aŭ gastiganton por helpo).
