Fast Permissions Administration (8.x-2.0-beta1) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Administration
fa: مدیریت

en: Permission
fa: مجوز

en: Show descriptions
fa: نمایش توضیحات

en: Hide descriptions
fa: پنهان نمودن توضیحات

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
fa: مقدار محدودیت حافظه را با ویرایش پارامتر memory_limit در فایل %configuration-file افزایش دهید و سپس وب سرور خود را Restart کنید (یا با مدیر سایت خود یا سرویس دهنده هاست خود برای همکاری تماس بگیرید).

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
fa: این مجوز از نقش کاربر شناخته شده گرفته شده است.

en: Checked
fa: بررسی شده
