Fast Permissions Administration (8.x-2.0-beta1) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Administration
ja: 管理

en: Permission
ja: 権限

en: Show descriptions
ja: 説明を表示

en: Hide descriptions
ja: 説明を非表示にする

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
ja: ファイル %configuration-file 内の memory_limit パラメーターを編集して、メモリ制限を増やしてから、ウェブサーバーを再起動してください。 （または、システム管理者やホスティングプロバイダーに問い合わせてください）

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
ja: この権限は、ログイン中ユーザーの役割から継承されます。

en: Checked
ja: チェック済

en: Reset changes
ja: 変更をリセット

en: Not Checked
ja: チェックされていない
