Fast Permissions Administration (8.x-2.0-beta1) - en to pl translation catalogue (7 entries)

en: Administration
pl: Administracja

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: Show descriptions
pl: Pokaż opisy

en: Hide descriptions
pl: Ukryj opisy

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
pl: Limit wykorzystania pamięci można zwiększyć edytując parametr memory_limit w pliku %configuration-file, a następnie ponownie uruchamiając serwer internetowy (niezbędnej pomocy powinien udzielić administrator systemu lub dostawca usług hostingowych).

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
pl: Te uprawnienia są dziedziczone według roli zalogowanego użytkownika.

en: Checked
pl: Sprawdzone
